Nemecká polícia nacvičovala zásah proti teroristom na letisku

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Kolín nad Rýnom 21. novembra (TASR) - Doposiaľ najrozsiahlejšie protiteroristické cvičenie v priestoroch letiska uskutočnila nemecká polícia v noci na stredu medzi Kolínom nad Rýnom a Bonnom. Simulovaný bol teroristický útok s islamistickým motívom, pri ktorom ťažko ozbrojení páchatelia strieľajú na cestujúcich z útočných pušiek a odpaľujú nálože, informovala tlačová agentúra DPA.

Na medzinárodnom letisku Kolín nad Rýnom/Bonn nacvičovalo zásah približne 1000 príslušníkov spolkovej a kolínskej polície. Predstieraných útočníkov sa im podarilo premôcť v priebehu niekoľkých minút.

"Je dôležité, aby sme boli v prípade ozajstného útoku čo najlepšie pripravení," povedal prezident oblastného policajného riaditeľstva Wolfgang Wurm. Scenár použitý pri cvičení podľa neho vychádzal zo skúseností s teroristickými útokmi vo Francúzsku či Belgicku a na účastníkov pôsobil veľmi realisticky.

Hoci v súčasnosti nie sú žiadne konkrétne náznaky, že by sa v Nemecku chystal takýto útok, s podobnou situáciou treba rátať vzhľadom na "abstraktne zvýšenú" úroveň ohrozenia terorizmom, uviedla DPA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.