Izraelský minister: Dni vodcu Gazy sú spočítané

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Jeruzalem 21. novembra (TASR) - Vplyvný izraelský minister výstavby Joav Galant sa v stredu vyhrážal zabitím Jahju Sinwára, vodcu militantného palestínskeho hnutia Hamas vládnuceho v pásme Gazy.

Galant povedal, že "čas Jahju Sinwára je spočítaný" a "on svoj život nedožije v domove pre starých ľudí".

Minister sa v príhovore na každoročnej Diplomatickej konferencii denníka Jerusalem Post zaprisahal, že Izrael podnikne v pásme Gazy ďalšiu vojenskú operáciu, a dodal, že Sinwár by si mal radšej "znova dobre premyslieť svoju cestu".

Izrael a hnutie Hamas nedávno odvrátili svoju štvrtú vojnu za posledné desaťročie, a to vďaka prímeriu sprostredkovanému Egyptom.

Palestínski militanti totiž vypálili na Izrael 460 rakiet a mínometných granátov, pričom izraelská armáda uskutočnila letecké útoky na 160 cieľov v Gaze. Pri týchto náletoch zahynulo 14 Palestínčanov vrátane 12 militantov a raketa vystrelená z Gazy zabila Palestínčana pracujúceho v Izraeli, pripomenula v stredu tlačová agentúra AP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.