Zatknutie štyroch Srbov v Kosove vyvolalo protesty

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Belehrad 23. novembra (TASR) - Štyroch Srbov zadržali v piatok v Kosovskej Mitrovici v rámci policajnej operácie zameranej na vyšetrenie vraždy miestneho politika srbského pôvodu Olivera Ivanoviča. Ako píše agentúra AP, udalosť vyústila do protestov etnických Srbov na hlavnom námestí.

Kosovská polícia uviedla, že s vraždou Ivanoviča súviselo zadržanie len troch osôb. Štvrtého Srba zatkli za kladenie odporu príslušníkom bezpečnostných zložiek počas zásahu.

Policajná operácia okamžite vyvolala protesty tamojších etnických Srbov. Mitrovica sa nachádza na severe Kosova, kde žije veľká srbská komunita.

Ivanoviča, ktorý bol považovaný za umierneného politika, zavraždili v januári v Kosovskej Mitrovici pred sídlom jeho strany Občianska iniciatíva. Šesťdesiatštyriročný politik zomrel na následky ťažkých zranení počas prevozu do nemocnice. Vražda vyvolala obavy zo zvýšenia nestability na Balkáne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.