R. SULÍK UŽ NEBUDE KANDIDOVAŤ ZA EUROPOSLANCA

Na snímke predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík. Foto: TASR - Erika Ďurčová

Bratislava 24. novembra (TASR) - Predseda SaS a europoslanec Richard Sulík nebude kandidovať v budúcoročných májových voľbách do Európskeho parlamentu. Oznámil to v úvode programovej konferencie SaS, ktorá sa koná v Bratislave.

Povedal tiež, že bez ohľadu na to, čo bude po parlamentných voľbách, v prípade, že SaS dosiahne lepší výsledok ako v roku 2016, bude opätovne kandidovať za predsedu. Budúci rok chce Sulík venovať kampani.

R. Sulík: SaS chce vyhrať parlamentné voľby a prevziať moc

Opozičná SaS chce vyhrať najbližšie parlamentné voľby. Vyhlásil to v sobotu predseda liberálov Richard Sulík na programovej konferencii v Bratislave. Opätovne vylúčil spoluprácu so Smerom-SD, SNS a ĽSNS.

"Náš jasný cieľ nie je len dosiahnuť najlepší volebný výsledok v našej histórii, ale vyhrať parlamentné voľby v roku 2020 alebo skôr. Máme na to všetko, osoby, obsah a organizáciu. Po 10 rokoch sme pripravení, máme cieľ, odhodlanie, ale aj povinnosť. Budeme úprimne bojovať za slušné Slovensko, sme jediná alternatíva pre Slovensko," vyhlásil Sulík, podľa ktorého je SaS pripravená vymeniť Smer-SD.

"Sme komplexnou ponukou na prevzatie zodpovednosti za našu krásnu krajinu," uviedol Sulík, ktorý oznámil, že nebude už kandidovať v eurovoľbách a budúci rok chce venovať kampani. V nej chce Sulík osobne vysvetľovať, že SaS ide zo Slovenska "spraviť krajinu, v ktorej sa oplatí žiť, pracovať a podnikať". Len SaS vie podľa jeho slov dať všetkým voličom ucelenú ponuku, program, ľudí, zázemie.

Šéf liberálov nepovedal, s kým chce SaS spolupracovať, počká si na výsledky parlamentných volieb. Dotkol sa aj nových politických strán a úvah o strane prezidenta SR Andreja Kisku. U hlavy štátu Sulík nevidí odhodlanie prevziať zodpovednosť, keďže stále odkladá vyjadrenie o svojej politickej budúcnosti. O vzniknutých nových stranách Sulík povedal, že by mali nabrať skúsenosť. "Považujem za podstatné mať skúsenosť," doplnil.

SaS povedú do eurovolieb E. Jurzyca, A. Baránik a L. Ďuriš Nicholsonová

Liberálov zo SaS povedie do budúcoročných májových volieb do Európskeho parlamentu trojica Eugen Jurzyca (líder kandidátky), Alojz Baránik a Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorí sú v súčasnosti poslancami Národnej rady SR. Oznámil to v sobotu predseda SaS Richard Sulík na programovej konferencii v Bratislave.

"Slovensko musí mať v Európskom parlamente zdatného ekonóma, presvedčeného, ale triezveho Európana," povedal Sulík o Jurzycovi. Baránika označil za zdatného právnika, Ďuriš Nicholsonovú za silné meno so silným politickým výtlakom. V eurovoľbách by chcela SaS získať aspoň dva mandáty. Ďalšie mená z kandidačnej listiny Sulík nepredstavil, ešte sa chcú so záujemcami rozprávať o ich plánoch.

Sulík informoval aj o programe, ako by sa podľa SaS mohla Európska únia (EÚ) zreformovať "k lepšiemu". Nazvali ho Manifest slovenského eurorealizmu. Sulík tiež zdôraznil, že SaS verí v budúcnosť v EÚ, nechce vystúpenie Slovenska z tohto spolku. Únia však podľa neho potrebuje reformu.

V budúcom roku sa budú na Slovensku konať aj prezidentské voľby. V tých SaS podporuje Roberta Mistríka. Sulík ho označil za "famózneho kandidáta". Líder SaS tiež oznámil, že liberálov čaká výročný kongres, uskutoční sa 15. júna 2019 v starej Národnej rade v Bratislave.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.