Thomas Cook znížil svoju predpoveď zisku EBIT za uplynulý rok

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

Londýn 27. novembra (TASR) - Britská cestovná kancelária (CK) Thomas Cook v utorok znížila svoju predpoveď základného prevádzkového zisku za celý finančný rok 2017/18, už druhýkrát za dva mesiace. A pozastavila vyplácanie dividendy. Dôvodom je obzvlášť slabý domáci trh.

Druhá najväčšia cestovná kancelária v Európe z hľadiska predaja najnovšie očakáva za celý finančný rok, ktorý sa skončil 30. septembra 2018, zisk pred úrokmi a zdanením (EBIT) vo výške 250 miliónov libier (282,68 milióna eur). To je o 58 miliónov GBP menej ako v predchádzajúcom roku a pod plánovaným cieľom 280 miliónov GBP, ktorý si CK stanovila v septembri.

Skupina Thomas Cook pripísala najväčší podiel na tomto poklese slabému výkonu domácej divízie, kde dosiahla zisk nižší o 88 miliónov GBP. Dôvodom bolo horúce leto na britských ostrovoch.

Thomas Cook aj napriek tomu očakáva za tento rok nárast tržieb o 6 % na 9,58 miliardy GBP. Plánuje sa sústrediť na svoju britskú divíziu, ako aj na zefektívnenie svojich nákladov.

(1 EUR = 0,88440 GBP)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.