Prezident A. Kiska zaslal Zemanovi a Dudovi sústrastný telegram

Na archívnej snímke prezident SR Andrej Kiska. Foto: TASR - Michal Svítok

Bratislava 21. decembra (TASR) - Prezident SR Andrej Kiska poslal v piatok sústrastný telegram hlave štátu Českej republiky Milošovi Zemanovi a prezidentovi Poľskej republiky Andrzejovi Dudovi v súvislosti s následkami banského nešťastia pri Karvinej.

"Vážený pán prezident, s veľkým zármutkom som prijal správu o včerajšom tragickom banskom nešťastí v Českej republike pri Karvinej, ktoré si vyžiadalo životy mnohých poľských občanov a občanov Českej republiky. Aj toto nešťastie je smutným dôkazom, ako veľmi ťažká, náročná a nebezpečná je práca baníkov a že si za ňu zaslúžia náš rešpekt a uznanie," napísal Kiska.

V mene občanov Slovenskej republiky, ako aj vo svojom mene, vyjadril rodinám a blízkym obetí úprimnú sústrasť a zraneným skoré uzdravenie.

Podľa posledných informácií výbuch metánu v čiernouhoľnej Bani ČSM v obci Stonava v Moravskosliezskom kraji stál životy už 13 baníkov - 11 poľských a dvoch českých. Približne desať baníkov je zranených.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.