Macron sa v Čade stretne s francúzskymi vojakmi z operácie Barkhane

Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron. Foto: TASR/AP

Paríž 22. decembra (TASR) - Francúzsky prezident Emmanul Macron začína v sobotu dvojdňovú návštevu stredoafrickej krajiny Čad. Stretne sa tam s francúzskymi vojakmi, ktorí sú v rámci operácie Barkhane rozmiestnení v juhosaharskom regióne Sahel a vystavení pretrvávajúcej hrozbe islamistických extrémistov. Píše o tom agentúra AP.

Podľa Elyzejského paláca využije Macron svoju prvú návštevu v Čade na to, aby jeho predstaviteľom znova potvrdil svoj záväzok bojovať proti extrémizmu v tejto zemepisnej oblasti.

Macron sa v nedeľu zíde aj čadským prezidentom Idrissom Débym a pohovorí si s delegáciou čadských žien. S francúzskymi vojakmi sa stretne v sobotu pri vianočnom stole na hlavnom veliteľstve operácie Barkhane v hlavnom mestu Čadu N'Djamena.

Táto operácia pôsobí v západnej a strednej Afrike a zúčastňuje sa na nej 4500 vojakov. Je najväčšou vojenskou misiou Francúzska v zámorí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.