A. Kiska poslal sústrastný telegram indonézskemu prezidentovi

Na archívnej snímke prezident SR Andrej Kiska. Foto: TASR - Jakub Kotian

Bratislava 24. decembra (TASR) - Prezident Andrej Kiska poslal v nedeľu (23. 12.) sústrastný telegram prezidentovi Indonézskej republiky Jokovi Widodovi v súvislosti so zemetrasením v oblasti Sundského prielivu. TASR informoval Martin Lipták z Kancelárie prezidenta SR.

„Vážený pán prezident, s hlbokým zármutkom som prijal správu o tragickej a ničivej vlne cunami v oblasti Sundského prielivu, v dôsledku ktorej prišli o život stovky obyvateľov Vašej krajiny a mnohí ďalší boli zranení. V mene občanov Slovenskej republiky, ako aj v mene svojom, vyjadrujem úprimnú sústrasť rodinám a blízkym obetí a celému indonézskemu ľudu a zraneným želám skoré uzdravenie," napísala slovenská hlava štátu v telegrame.

Počet obetí vĺn cunami, ktoré v sobotu (22. 12.) zasiahli pláže v oblasti Sundského prielivu v Indonézii, stúpol na 281 a vyše 1000 ľudí utrpelo zranenia. Očakáva sa, že počet obetí bude ďalej rásť. Príčinou cunami bola erupcia sopky Anak Krakatoa, ktorá spustila podmorské zosuvy pôdy. Experti varovali, že Indonéziu môže zasiahnuť ďalšia vlna cunami z dôvodu aktivity sopky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.