VÝBUCH PLYNU V MAGNITOGORSKU: Štyria mŕtvi, osud 68 ľudí je neznámy

Záchranári prehľadávajú trosky po zrútení sa časti bytového domu v ruskom meste Magnitogorsk 31. decembra 2018. Pri nešťastí zahynuli dvoja ľudia a ďalších desať ľudí sa podarilo zachrániť, uviedlo pre agentúru TASS ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie. Za príčinu nešťastia označilo výbuch plynu v dome. Foto: TASR/AP

Moskva 31. decembra (TASR) - Pri zrútení domu v ruskom meste Magnitogorsk zahynuli v pondelok najmenej štyri osoby, pričom osud 68 obyvateľov budovy ostáva naďalej neznámy. Pre agentúru Interfax to uviedli predstavitelia tlačového oddelenia úradu gubernátora Čeľabinskej oblasti.

"V dome malo registrovaný pobyt 111 ľudí a deväť ďalších si tam prenajímalo byt - celkovo 120 ľudí. Známy je nám osud 52 ľudí. Z nich štyria zahynuli, 16 boli evakuovaní, z toho sedem detí. Hospitalizovaní boli štyria ľudia, z toho dve deti. Ďalších 28 ľudí sa spojilo so záchranným štábom," vyhlásili predstavitelia tlačového oddelenia.

Neznámy tak ostáva ešte osud 68 ľudí. Na mieste katastrofy pracujú pri teplote mínus 18 stupňov Celzia stovky záchranárov. Ruský prezident Vladimir Putin vyslal v súvislosti s kritickou situáciou do oblasti ministra pre mimoriadne situácie krízových situácií Jevgenija Ziničeva a ministerku zdravotníctva Veroniku Skvorcovovú.

K zrúteniu budovy v meste Magnitogorsk došlo v pondelok v ranných hodinách. Za príčinu nešťastia označili predstavitelia miestnej administratívy výbuch plynu v dome. Magnitogorsk leží v Čeľabinskej oblasti na rieke Ural.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.