Lev zabil pracovníčku strediska na ochranu voľne žijúcich zvierat

Na snímke nápis strediska na ochranu voľne žijúcich zvierat v americkom štáte Severná Karolína, v ktorom lev zabil pracovníčku centra 30. decembra 2018. Polícia neskôr identifikovala obeť ako 22-ročnú Alexandru Blackovú, ktorá nedávno ukončila vysokú školu. V stredisku praxovala ešte ako študentka a pred dvoma týždňami ju tam zamestnali. Foto: TASR/AP

Burlington 31. decembra (TASR) - Pracovníčku strediska na ochranu voľne žijúcich zvierat v americkom štáte Severná Karolína zabil v nedeľu lev, informovala v pondelok agentúra AP.

Stredisko sa nachádza v okrese Caswell. Vo vyhlásení uviedlo, že tím vedený profesionálne vyškoleným ošetrovateľom zvierat vykonával bežné čistenie, keď sa levovi podarilo uniknúť z uzamknutého priestoru. Po útoku museli šelmu zastreliť.

Polícia neskôr identifikovala obeť ako 22-ročnú Alexandru Blackovú, ktorá nedávno ukončila vysokú školu. V stredisku praxovala ešte ako študentka a pred dvoma týždňami ju tam zamestnali.

Stredisko na svojej internetovej stránke uvádza, že verejné prehliadky začalo poskytovať v roku 2007 a každoročne má viac ako 16.000 návštevníkov. Má cez desať zamestnancov, ktorí sa starajú o vyše 80 zvierat (21 druhov).

Centrum tvrdí, že v roku 2004 vzalo k sebe 14 levov a tigrov, aby pomohlo ministerstvu poľnohospodárstva postarať sa o zvieratá, ktoré žijú v "neprijateľných podmienkach".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.