M. Lubyová: Tento rok sa neuzavrel zákon o pedagogických zamestnancoch

Na archívnej snímke ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová. Foto: TASR - Jakub Kotian

Bratislava 31. decembra (TASR) – V roku 2018 sa v rámci Národného programu rozvoja výchovy a vzdelávania nepodarilo uzavrieť zákon o pedagogických a odborných zamestnancoch, uviedla to pre TASR ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová (nominantka SNS).

Ako doplnila, zákon sa mal pôvodne uzavrieť skôr, avšak rezort školstva reagoval na výzvu viacerých organizácií v oblasti školstva, ktoré chceli predĺžiť rokovanie o tomto zákone.

"Vtedy už bolo medzirezortné pripomienkové konanie uzatvorené, ale cítili potrebu ešte ďalej prerokovávať veci. Takže sme im vyšli v ústrety a predĺžili sme dobu rokovania o zákone, aby boli zásadné veci prerokované ešte predtým, ako sa pôjde do parlamentu," povedala Lubyová. Rezort školstva podľa slov ministerky chcel, aby boli záujmy týchto organizácií vzaté do úvahy.

Zákon predložilo MŠVVaŠ SR na rokovanie Hospodárskej a sociálnej rade na pondelok 17. decembra, ďalej v legislatívnom konaní by ho chcel rezort školstva posunúť začiatkom roka 2019.

Lubyová podotkla, že ide o zákon, ktorý sa týka obrovského počtu ľudí "a rezort ich unáhleným procesom nechce obrať o právo zúčastniť sa na jeho tvorbe".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.