Zisk svetovej zaisťovne Munich Re vyskočil vlani na 2,3 mld. eur

Na archívnej snímke budova Munich Re. Foto: TASR/AP

Mníchov 6. februára (TASR) - Zaisťovacia spoločnosť Munich Re oznámila za minulý rok prudký rast zisku, k čomu prispeli nižšie náklady na financovanie dôsledkov katastrof, ale aj pozitívne výsledky jej dcérskej firmy, poisťovne Ergo.

Najväčšia zaisťovňa na svete oznámila, že za rok 2018 dosiahla zisk 2,3 miliardy eur. Na porovnanie, v predchádzajúcom roku to bolo len 375 miliónov eur, čo oproti roku 2016 znamenalo pokles zisku o 85 %. V roku 2017 však výsledky výrazne ovplyvnil veľký počet prírodných katastrof, medzi nimi zemetrasenie v Mexiku.

K najväčším položkám zaisťovne (poisťovňa poisťovní) patrili v minulom roku ničivé požiare, ktoré na jeseň zasiahli Kaliforniu a tajfún Čebi, ktorý sa v septembri prehnal Japonskom. V prvom prípade to Munich Re stálo okolo 440 miliónov eur a v druhom približne 430 miliónov eur.

Prírodné katastrofy vyšli Munich Re vlani na takmer 1,3 miliardy eur a celkovo zaisťovňa vyplatila 2,2 miliardy eur. V roku 2017 však musela vyplatiť v dôsledku prírodných katastrof aj ďalších udalostí okolo 4,3 miliardy eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.