Od marca bude fungovať portál slovensko.sk len v novej verzii

Foto: Teraz.sk

Bratislava 28. februára (TASR) - Od 1. marca bude elektronická komunikácia fungovať len v nových elektronických schránkach. Končí sa tak prechodné obdobie, keď schránky fungovali v starej verzii, a zároveň mohli používatelia portálu slovensko.sk využívať aj novú, ktorú Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES) sprístupnila pred rokom a pol. Médiá o tom vo štvrtok informovala agentúra.

"Prechodné obdobie, keď obe verzie elektronických schránok fungovali paralelne, bolo dostatočne dlhé na to, aby si každý používateľ e-schránky osvojil prácu s jej novšou verziou," uviedol generálny riaditeľ agentúry Peter Ďurica.

Medzi najdôležitejšie zmeny posledných mesiacov patria tagovanie, čiže označovanie správ farebnými štítkami, zjednodušený vizuál či rýchlejšie nahlásenie problému priamo zo schránky.

Tento týždeň NASES sprístupní aj trojstĺpcový dizajn, ktorý umožní rýchlejší pohyb medzi správami tým, že bude možné zobraziť si zoznam aj detail správ naraz. Dôležitým novým prvkom je aj hlavička, ktorá je navrhnutá podľa jednotného dizajn manuálu elektronických služieb. V hlavičke sa nachádza stručný popis prihlásenej osoby spolu s prístupom do profilu na portáli slovensko.sk, uzatvára agentúra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.