Laureáti ankety Športová osobnosť Košíc sú známi, otázny je iba víťaz

Košice, ilustračná snímka. Foto: TASR/S. Písecký

Košice 1. marca (TASR) - Organizátori 10. ročníka ankety Športová osobnosť Košíc postupne zverejňovali mená laureátov a otázne tak zostáva už iba meno absolútneho víťaza. Ten vzíde z desiatky laureátov v kategórii Top 10. Slávnostný galavečer je na programe v piatok 8. marca v Košiciach.

Anketa ŠOK už celé desaťročie mapuje výsledky a úspechy košického športu. Rovnako ako v predošlých ročníkoch, ani tentoraz nebudú medzi ocenenými chýbať úspešné osobnosti súčasnosti, ale ani slávne mená športovej histórie. Laureátov v jednotlivých kategóriách opäť volili členovia Košickej športovej akadémie, ktorými sú športoví novinári a zástupcovia organizátora ankety. Pre laureátov je pripravených celkovo 20 kovových plastík z dielne akademického sochára Jána Leška. Mená ich nových majiteľov sú síce známe, jediným otáznikom preto zostáva meno celkového víťaza, ktorý vzíde z desiatky laureátov v kategórii Top 10. Až slávnostný galavečer tak odhalí meno nového víťaza, ktorý na pomyselnom tróne vystrieda víťazku z predošlého ročníka Zuzanu Juskovú.

Jubilejný 10. ročník prinesie aj odpoveď na otázku, koho považuje odborná verejnosť za Legendu storočia a Športovca desaťročia Košíc. Odpovedalo na ňu niekoľko desiatok expertov, trénerov a športových novinárov. Priestor vyjadriť sa k tejto téme dostane aj široká verejnosť. Od piatku 22. februára je v košickom nákupnom centre Aupark vystavená putovná trofej ŠOK a aj urna, do ktorej môžu fanúšikovia vhodiť hlasovacie lístky s tipom na svojho favorita.

Laureáti ŠOK 2018:

Top 10 (v abecednom poradí):

Alexandra Bezeková (atletika), Michal Dudovič (florbal), Alexandra Filipová (kickbox), Romana Gajdošová (triatlon), Tomáš Hoferica (vodné pólo), Viktória Kužmová (tenis), Tibor Sahajda (atletika), Ladislav Stupák (nohejbal), Richard Tury (skateboarding)

Legenda: Adolf Scherer (futbal), Ján Šterbák (in memoriam, hokej), Hana Tőcziková (krasokorčuľovanie)

Nádej: Gabriela Briškárová (taekwondo), Romana Čisovská (tenis), Adam Klajber (stolný tenis)

Masters: Peter Polák (atletika)

Športový kolektív: Klub vodného lyžovania Trixen (vodné lyžovanie)

Hendikepovaný športovec: Eva Jurková (stolný tenis)

Doterajší víťazi ankety ŠOK:

2009 - Dana Velďáková (atletika)
2010 - Peter Bartoš (hokej)
2011 - Lucia Kupčíková (basketbal)
2012 - Igor Kočiš (kulturistika)
2013 - Richard Štochl (hádzaná)
2014 - Alexander Vaško ml. (vodné lyžovanie)
2015 - Anna Karolína Schmiedlová (tenis)
2016 - Zuzana Žirková (basketbal)
2017 - Zuzana Jusková (plávanie)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.