Militanti ostreľovali účastníkov spomienkového zhromaždenia v Kábule

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Kábul 7. marca (TASR) - Najmenej jeden človek zahynul a ďalších 16 osôb utrpelo zranenia pri sérii výbuchov, ku ktorým došlo vo štvrtok pri mínometnom útoku militantov na spomienkové zhromaždenie v afganskej metropole Kábul. Na zhromaždení sa zúčastnili viacerí súčasní aj bývalí vysoko postavení afganskí predstavitelia. Informovala o tom agentúra DPA.

"Zachovajte pokoj, k výbuchu došlo ďaleko od nás," vyzýval prítomných bývalý predseda dolnej komory afganského parlamentu Muhammad Kanúní. Vzápätí však zaznela ďalšia explózia, ktorá v zhromaždenom dave vyvolala paniku. Militanti pravdepodobne ostreľovali zhromaždenie z mínometu a menili polohu.

K zodpovednosti za incident sa zatiaľ nikto neprihlásil.

Na zhromaždení, na ktorom sa zúčastnili stovky ľudí, bol prítomný aj afganský premiér Abdulláh Abdulláh a ďalší vládni predstavitelia, ako aj bývalý afganský prezident Hámid Karzaj. Účastníci zhromaždenia si prišli uctiť pamiatku hazarského vodcu Abdula Alího Mazárího, na ktorého v roku 1995 spáchali atentát militanti z hnutia Taliban.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.