Vlhová v 1. kole obrovského slalomu odstavila všetky rivalky

Na archívnej snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Foto: TASR - Martin Baumann

Špindlerov Mlyn 7. marca (TASR) - Fantastickú jazdu v 1. kole piatkového obrovského slalomu Svetového pohára predviedla slovenská lyžiarka Petra Vlhová. V českom stredisku Špindlerov Mlyn na náročnej trati s ťažkým povrchom napriek veľkej chybe nadelila výrazné odstupy svojim priamym rivalkám v boji o malú sezónnu trofej. Po dojazde prvej pätnástky figurovala Američanka Mikaela Shiffrinová na 4. pozícii so stratou 1,33 s, Francúzka Tessa Worleyová stratila až 1,88 s.

Dvadsaťtriročná Slovenka predviedla ozaj formát hodný majsterky sveta v technicky najvýraznejšej alpskej disciplíne. Plus aj niečo navyše, lebo už po niekoľkých sekundách takmer ležala na snehu, keď príliš zatlačila na vnútornú lyžu. Nebola to ale klasická školácka chyba, skôr zaváhanie v snahe vyťažiť maximum tempa na plochom úseku. Stratila síce z okamžitého času, ale v širšom oblúku dokázala chybu skvele skorigovať a odvtedy už išla famózne. Agresívne a s udržanou líniou nasadzovala oblúky vysoko a o okamih rýchlejšie ako súperky. Na prvom medzičase krátko po chybe bola ešte v závoze 59 stotín za vedúcou Viktoriou Rebensburgovou, ktorej uchmatla vo februári zlato na šampionáte a hoci Nemka išla celý čas na doraz, v cieli mala slovenská lyžiarska superstar náskok 48 stotín, Talianka Federica Brignoneová stratila už nad sekundu (1,09 s).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.