Hotelieri zdôrazňujú potrebu novej inštitúcie pre cestovný ruch

Marek Harbuľák. Foto: FOTO TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 9. marca (TASR) – Nová inštitúcia pre cestovný ruch je na Slovensku potrebná. Myslí si to generálny manažér Asociácie hotelov a reštaurácií Slovenska (AHRS) Marek Harbuľák. Jedným z hlavných dôvodov je napríklad nastavenie systémového financovania súvisiaceho s propagáciou a prezentáciou Slovenska.

Dôvodov pre vznik novej inštitúcie je podľa Harbuľáka viacero. Zdôraznil, že aktivity spojené s propagáciou Slovenska si vyžadujú dlhodobé plánovanie a istotu zabezpečenia finančných prostriedkov. "Ďalším dôvodom je potreba koordinácie všetkých propagačných a prezentačných aktivít organizácií cestovného ruchu, ale aj iných štátnych inštitúcií, ktoré v rámci svojich kompetencií zabezpečujú obdobné činnosti," ozrejmil Harbuľák.

Za potrebné považuje aj efektívnejšie riadenie a koordinovanie opatrení na podporu cestovného ruchu. "Bolo ich prijatých niekoľko, ale sú v rámci rôznych ministerstiev a je ich potrebné efektívne prepojiť," dodal.

AHRS bola podľa slov generálneho manažéra proti zrušeniu Slovenskej agentúry pre cestovný ruch SR. V období, keď fungovala, poukazovali na potrebu zmeny jej zamerania.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.