Majstrovstvá SR a ČR v cyklistike budú koncom júna v Trnave

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Bratislava 14. marca (TASR) - Posledný júnový víkend sa v Trnave uskutočnia majstrovstvá Slovenska v cestnej cyklistike. V utorok 12. marca prebehlo prvé spoločné stretnutie organizátorov, zástupcov mesta, kraja, polície a niektorých mestských organizácií a na ňom organizátori predstavili prípravné práce na tomto projekte.

Po úspešných majstrovstvách, ktoré sa v uplynulých rokoch konali v Dubnici, Žiline či Žiari nad Hronom, prebrala štafetu organizovania spoločného šampionátu SR a ČR Trnava. V nej naposledy fanúšikovia povzbudzovali profesionálov v roku 2017 počas dvoch etáp Okolo Slovenska. Záštitu nad spoločným šampionátom prebrali Peter Bročka, primátor mesta Trnava aj Jozef Viskupič, predseda Trnavského samosprávneho kraja.

Ako TASR informoval Slovenský zväz cyklistiky v tlačovej správe, program pretekov je rozvrhnutý do troch dní. Vo štvrtok 27. júna sa jazdci všetkých kategórií postavia na štart časovky. Jej trať bude situovaná mimo Trnavu, k fabrike Samsung Voderady. Má rovinatý profil, len s miernymi stúpaniami, zaúradovať však môže trnavský vietor.

Preteky s hromadným štartom sú na programe v sobotu 29. júna o 9.00 hod., ako prví sú na programe juniori, poobede o 14.00 potom samostatná kategória do 23 rokov. Deti si svoje cyklistické zručnosti môžu otestovať v promenáde počas Detskej Tour Petra Sagana. Rekreační cyklisti môžu využiť cesty bez áut a vyskúšať si „malý“ okruh počas charitatívnej cyklojazdy. Vrcholom podujatia budú súboje Elite, ktoré sú na programe v nedeľu, od 11.00 h.

"Po vzájomnej výmene informácií môžem len konštatovať, že vybrať práve toto mesto a región na organizáciu tak veľkého športového eventu s medzinárodným presahom, bolo veľmi dobré rozhodnutie. Veľmi si cením prístup a záujem primátora mesta Trnava aj predsedu TTSK. Našli sme tu nápomocných ľudí, ktorí nehľadajú prekážky ale riešenia. Veľmi sa na spoločné majstrovstvá v Trnave teším,“ povedal po stretnutí Peter Privara, prezident Slovenského zväzu cyklistiky. „Som naozaj veľmi rád, že Trnava sa stane počas júna dejiskom majstrovstiev Čiech a Slovenska v cyklistike. Diváci sa budú môcť tešiť nielen na esá, ako je Peťo Sagan, ale aj na viaceré európske tímy. Súčasťou tohto podujatia bude aj veľké množstvo aktivít a doplnkových akcií, kde si určite každý z divákov príde na svoje,“ dodal na margo stretnutia aj primátor Trnavy Peter Bročka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.