Zs. Lukáč skončil ako riaditeľ Bratislavskej vodárenskej spoločnosti

Zsolt Lukáč, archívna snímka. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 15. marca (TASR) – Na poste generálneho riaditeľa Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) nastala zmena. Na štvrtkovom (14. 3.) rokovaní predstavenstva vodárni požiadal Zsolt Lukáč o uvoľnenie z postu generálneho riaditeľa spoločnosti. Predstavenstvo BVS jeho žiadosti vyhovelo a následne výkonom funkcie generálneho riaditeľa poverilo výrobného riaditeľa Stanislava Beňa. Lukáč pôsobil na poste šéfa BVS od decembra 2015. TASR o tom informoval hovorca vodárni Ján Pálffy.

Bratislavské mestské zastupiteľstvo vo februári schválilo zásady výberu členov orgánov v podnikoch vlastnených alebo ovládaných mestom Bratislava. V rámci nich sa majú vyberať aj noví šéfovia bratislavských mestských podnikov. Mestskí poslanci vo februári zároveň odsúhlasili výmenu zástupcov mesta v predstavenstvách a dozorných radách v strategických podnikov s majetkovou účasťou bratislavskej samosprávy. Okrem BVS išlo o Dopravný podnik Bratislava (DPB), Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) či Metro Bratislava.

Zastupiteľstvo schválilo, aby novým dočasným predsedom predstavenstva BVS bol Boris Masloviec, ktorý nahradil Zsolta Lukáča. Za nových dočasných členov predstavenstva určili Vladimíra Kollára, Miloslava Hrádeka a Henricha Haščáka. Za nových členov v dozornej rade BVS Martina Kuruca ako jej predsedu a ďalej členov Martina Vlačikyho, Romana Lamoša, Jozefa Krúpu, Petra Cmoreja, Jakuba Mrvu a Michala Radosu.

Hlavnou činnosťou BVS je výroba a distribúcia pitnej vody a odvádzanie a čistenie odpadových vôd. Spoločnosť poskytuje svoje služby pre viac než 700.000 ľudí z Bratislavy, ako aj zo siedmich okresov na Záhorí a v okolí hlavného mesta. Vodou zásobuje 97 percent obyvateľov žijúcich v tomto spádovom území. Prevádzkuje desiatky vodárenských zdrojov a objektov, viac ako 3000 kilometrov verejných vodovodných i 1500 kilometrov verejných kanalizačných sietí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.