Výstava Zlatý vek Peterhofu

Foto: SNM

Bratislava 22. marca (OTS) - SNM - Historické múzeum v spolupráci so Štátnym múzeom Peterhof prinieslo na Slovensko unikátnu výstavu. Od 19. októbra 2018 majú návštevníci Bratislavského hradu možnosť spoznať život na cárskom dvore v Peterhofe, ktorý začal budovať Peter I. a pôsobili na ňom mnohí významní ruskí panovníci. Medzi nimi aj legendárna Katarína II., už za svojho života nazývaná Katarína Veľká.

Foto: SNM

Výstava vzbudila obrovský záujem verejnosti a preto bude predĺžená až do 14. apríla 2019. Pôvodne sa mala skončiť 31. marca 2019, ale pre veľký úspech si návštevníci môžu pozrieť vzácne exponáty, privezené priamo z Peterhofu ešte aj v apríli.

Trónne kreslo Foto: SNM/Samuel Okkel

Na výstave sú originálne odevy panovníkov, porcelán z ďalekého orientu, obrazy a ďalšie osobné predmety vládcov. Unikátom medzi vystavenými predmetmi je trónne kreslo Petra II., ktorý bol doteraz vystavený mimo Ruska iba v USA. Za pozornosť stojí taktiež soška obľúbeného psa Kataríny II. - malého talianskeho chrtíka, ktorého si dala zvečniť po jeho smrti.

Viac informácií o výstave je k dispozícii na www.peterhof.sk.
Lístky je možné zakúpiť cez Predpredaj.sk alebo v pokladni múzea.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.