Egyptskej speváčke bojujúcej za slobodu prejavu zakázali koncertovať

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Káhira 23. marca (TASR) - Egyptská speváčka Šírín Abdal Wahábová dostala zákaz vystupovať vo svojej krajine po tom, ako vyhlásila, že Egypt nerešpektuje právo na slobodu slova. Informovala o tom v sobotu agentúra AP.

Abdal Wahábová počas koncertu v Bahrajne zvolala: "Tu môžem hovoriť, čo chcem. V Egypte každý, kto sa ozve, skončí vo väzení."

Po tom, ako sa video s jej vyhlásením rozšírilo na internete, jej egyptský Zväz hudobníkov zakázal koncertovať a predvolal si ju na vypočúvanie.

Provládny právnik Sámir Sábrí, ktorý je známy svojou "morálnou bdelosťou" a tým, že žaluje celebrity, podal žalobu aj proti Abdal Wahábovej. Obviňuje ju z urážky Egypta a z toho, že vyzvala "podozrivé" ľudskoprávne organizácie, aby sa miešali do vnútorných záležitostí Egypta.

Speváčku Šírín Abdal Wahábovú vlani odsúdili pre videoklip, v ktorom sa vyjadrila, že rieka Níl je znečistená, na šesť mesiacov väzenia. Abdal Wahábová sa proti rozsudku odvolala.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.