V Británii by malo byť druhé referendum, tvrdia Papandreu a Renzi

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Dubaj 23. marca (TASR) – Ak by som bol zodpovedný za situáciu v Spojenom kráľovstve, spýtal by som sa ľudí, čo si myslia, a držal by som sa výsledkov ďalšieho referenda. V sobotu to počas prednášky na Global Education and Skills Forum (GESF) v Dubaji uviedol bývalý premiér Grécka George Papandreu.

Podobne sa vyjadril aj taliansky expremiér Matteo Renzi. Tiež tvrdí, že by vo Veľkej Británii malo byť druhé referendum týkajúce sa brexitu.

Podľa riaditeľky Pedagogického ústavu University College London (PUCL) Becky Francisovej, by však druhé referendum mohlo spôsobiť veľký rozkol.

GESF je platformou na riešenie problémov v školskom systéme. Stovky delegátov a učiteľov si budú počas soboty a nedele (24.3.) vymieňať vedomosti a skúsenosti z praxe a ponúknu svoj pohľad na stav a problémy v školskom systéme aj ostatným účastníkom podujatia. Počas podujatia sa rozoberajú aj aktuálne problémy. Vlani sa na tejto akcii zúčastnilo 2800 delegátov zo 153 krajín, 32 ministrov školstva a viac než 1300 učiteľov.  

osobitná spravodajkyňa TASR Simona Ivančáková

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.