Vláda súhlasila so zmenami vo vyslaní ozbrojených síl do zahraničia

Zo zasadnutia vlády SR 27. marca 2019 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Bratislava 27. marca (TASR) – Vládny kabinet v stredu súhlasil so zmenami vo vyslaní Ozbrojených síl SR do zahraničia a s prítomnosťou zahraničných ozbrojených síl na území Slovenska na účel vojenských cvičení v prvom polroku tohto roka.

Na Slovensku budú príslušníci zahraničných ozbrojených síl v rámci cvičenia Shared Hippo 2019. Ide o cvičenie príslušníkov maďarských vzdušných síl na simulátore v Prešove od 27. do 31. mája. Na cvičení by sa malo zúčastniť do desať príslušníkov ozbrojených síl.

Do 60 slovenských vojakov by sa malo od 17. do 27. júna zúčastniť na medzinárodnom cvičení Dragon 2019 v poľskej Varšave. Od 6. do 17. mája bude do 210 príslušníkov slovenských ozbrojených síl na nadnárodnej príprave a certifikácii V4 EU BG Common Challenge.

Do 20 slovenských vojakov by malo byť aj na cvičení Steadfast Cobalt od 31. marca do 12. apríla v Českej republike. Na Dni otvorených dverí Vojenského letiska Čáslav v Českej republike sa od 24. do 26. mája zúčastní do 15 príslušníkov Ozbrojených síl SR. Na medzinárodnom verejnom leteckom podujatí Raf Cosford Air Show od 6. do 11. júna v Spojenom kráľovstve Veľkej Británie a Severného Írska bude do päť príslušníkov Ozbrojených síl SR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.