Nemecká polícia zadržala 10 islamistov podozrivých z plánovania útoku

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Düsseldorf 30. marca (TASR) - Nemecká polícia zadržala pri raziách na západe krajiny desiatich predpokladaných islamistov, ktorí sú podozriví z plánovania teroristického útoku. S odvolaním sa na sobotňajšie oznámenie prokuratúry v Düsseldorfe o tom informovala agentúra DPA.

Policajné protiteroristické jednotky zasahovali v šiestich mestách v dvoch spolkových krajinách od piatkového rána, svoju prácu ukončili v sobotu ráno. Razie prebehli v rámci vyšetrovania možnej prípravy závažného "protištátneho trestného činu", o konkrétnom cieli ani konkrétnom naplánovanom čine však zatiaľ nemecké orgány nemajú poznatky, uviedol v sobotu hovorca düsseldorfskej prokuratúry, ktorá vyšetrovanie vedie.

Polícia podľa oznámenia skúma aj prípadné spojenie s teroristickou skupinou Islamský štát (IS). "Domnievame sa, že je to odštiepenecká frakcia IS alebo sympatizanti," dodal hovorca s tým, že výsledky policajnej akcie ešte musia preskúmať.

Spresnil, že k zásahom došlo v mestách Essen, Düsseldorf, Wuppertal, Mönchengladbach a Duisburg v Severnom Porýní-Vestfálsku, ako aj v meste Ulm v Bádensku-Württembersku.

To, či vyšetrovatelia požiadali o vydanie zatykačov na desiatich zadržaných, nebolo bezprostredne jasné, píše DPA. Medzi zadržanými je podľa agentúry jeden Tadžik, štátna príslušnosť zvyšných podozrivých zatiaľ známa nie je.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.