Petícia proti hazardu pokračuje aj počas druhého kola volieb

Ilustračná snímka. Foto: TASR Martin Palkovič

Bratislava 30. marca (TASR) – Petícia proti hazardu pokračuje aj počas druhého kola prezidentských volieb. Obyvatelia ju môžu svojím podpisom podporiť v sobotu vo všetkých krajských mestách na Slovensku.

"Petícia proti hazardu pokračuje vo všetkých krajských mestách aj v druhom kole. Zbierame v Bratislave, Prešove, Košiciach, Žiline či Trenčíne tak, ako sme zbierali v prvom kole," uviedla pre TASR Zuzana Rattajová, poslankyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) a zároveň iniciátorka petície s názvom Nech sa hazard do Bratislavy nevráti.

Zbieranie podpisov je podľa nej pokojné a bezkonfliktné. "Nemám informácie o tom, že by boli problémy. Jediný problém ako keby, ktorý máme zaznamenaný, máme v Nitre, lebo tu dnes prebiehajú súčasne dve petície proti hazardu," poznamenala. Obdobne pokojný priebeh mala petícia podľa nej aj počas prvého kola prezidentských volieb.

Na otázku, či sa ľudia viac zaujímajú o to, čo podpisujú, odpovedala, že je tomu tak skôr v Bratislave. "Ľudia sa dopytujú v Bratislave, pretože tam tá petícia sa ako keby podpisuje druhýkrát, keďže sa jedna už voľakedy podpisovala. V ďalších mestách to ľudia vítajú a myslím si, že relatívne pozitívne k tomu pristupujú," dodala Rattajová.

Absolútny zákaz herní v Bratislave platil od mája 2017 do 28. decembra 2018. Herne sa po vypršaní licencií už nemali nachádzať v hoteloch, penziónoch, bytových domoch, pohostinstvách, v budovách pre obchod, kultúru či verejnú zábavu.

Návrh celoplošného zákazu herní vychádzal z petície, ktorú spustil v máji 2015 primátor Ivo Nesrovnal a starostovia bratislavských mestských častí. Petíciu podporilo celkovo 136 139 obyvateľov, platných bolo 98.118 podpisov. Podľa Krajskej prokuratúry v Bratislave však následne prijaté VZN nebolo v súlade so zákonom. S jej argumentmi sa v júni 2018 stotožnil aj Krajský súd v Bratislave.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.