J.Šedivý: Nájsť peniaze na údržbu cestnej siete začína byť problém

Ilustračná snímka. cesty Foto: TASR/Adriana Antošková

Bratislava 30. marca (TASR) – Nájsť peniaze na údržbu inžinierskeho diela, akým je cestná komunikácia, začína byť problém. Povedal to pre TASR predseda Slovenskej cestnej spoločnosti Ján Šedivý s tým, že každá časť cestnej siete má svoje limity a životnosť.

Problémy s cestami 1. triedy a regionálnymi cestami na Slovensku rezonujú na všetkých odborných fórach aj v médiách. "Samosprávne kraje volajú, dajte nám peniaze, pretože my to z nášho rozpočtu neutiahneme," skonštatoval Šedivý o stave cestnej siete.

Cestné komunikácie podľa neho neboli navrhnuté na záťaž, ktorú musia v súčasnosti znášať. Problémom je aj to, že developeri rozvíjajú obytné a priemyselné centrá, ale zabúda sa na to, že tam treba po ceste dostať ľudí aj materiál, čo sa týka aj mestských aglomerácií.

Štátna tajomníčka rezortu dopravy a výstavby Ladislava Cengelová na Cestnej konferencii 2019 (26. 3.) informovala, že ambíciou ministerstva je z prostriedkov Operačného programu Integrovaná infraštruktúra zmodernizovať viac ako 180 kilometrov ciest 1. triedy a minimálne 60 mostov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.