Poistenci Unionu môžu využívať „extra ordinačné hodiny“

Foto:

Bratislava 2. apríla (OTS) - Preplnená čakáreň, hundranie, nervozita, predbiehanie, či nekonečne dlhé čakanie. Pozná to každý. Návšteva mnohých zdravotníckych zariadení so sebou prináša dlhé hodiny strávené v čakárni. Je všeobecne známe, že väčšina z nás je veľmi nespokojná s tým, že v čakárňach lekárov trávime príliš veľa času. Union zdravotná poisťovňa preto prináša pre svojich poistencov „extra ordinačnú hodinu“.

„Je pre nás mimoriadne dôležité zabezpečiť pre našich poistencov čo najkomfortnejší prístup k lekárom a k vyšetreniam. Aj preto sme vo vybraných zdravotníckych zariadeniach zabezpečili pre našich poistencov benefit „extra ordinačná hodina“. V praxi to znamená vyhradenie jednej ordinačnej hodiny týždenne na vyšetrenie výhradne pre poistencov Unionu,“ vysvetľuje Elena Májeková, členka predstavenstva Union zdravotnej poisťovne. Ako ďalej doplnila, od 1. mája 2019 budú môcť poistenci Unionu takúto možnosť využiť v Košiciach v Poliklinike Centrum, v Poliklinike Terasa a v zariadení mikrochirurgie oka 3F. „Extra ordinačnú hodinu“ budú môcť poistenci Union zdravotnej poisťovne využiť napríklad v internej, cievnej, gastroenterologickej, urologickej, kardiologickej, očnej, reumatologickej, či neurologickej ambulancii. Ich presný zoznam, ako aj ordinačnú hodinu, ktorú majú naši poistenci vyhradenú, poskytne záujemcom callcentrum poisťovne.

V prípade, ak extra ordinačná hodina nebude obsadená poistencom Union zdravotnej poisťovne najneskôr 48 hodín vopred, bude termín poskytnutý aj poistencom iných zdravotných poisťovní. Samozrejme, poistenci Union zdravotnej poisťovne sa môžu objednávať aj na iné ordinačné hodiny. Tie sú však k dispozícii poistencom všetkých zdravotných poisťovní v súlade plánovaním daného poskytovateľa.

Okrem troch zdravotníckych zariadení v Košiciach, v ktorých bude možné využiť extra ordinačné hodiny od mája, majú poistenci Union zdravotnej poisťovne možnosť využiť tento benefit už v súčasnosti, a to v Nemocnici Košice-Šaca, v Agel Clinic Bratislava, ako aj v nemocniciach vo Zvolene, v Krompachoch a v Leviciach.

Union zdravotná poisťovňa má v mnohých prípadoch zazmluvnených lekárov-špecialistov nad rámec normatívov verejnej minimálnej siete a špecialisti majú aj takzvané bezlimitné prostredie. Union zdravotná poisťovňa zároveň neustále rozširuje zmluvnú sieť poskytovateľov a každoročne navyšuje zdroje vynakladané na špecializovanú ambulantnú starostlivosť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.