Rada pozemkového fondu bude mať po novom 13 členov

Ilustračná snímka. Foto: Slovenský pozemkový fond

Bratislava 2. apríla (TASR) - Rada pozemkového fondu bude mať po novom o dvoch členov viac, konkrétne 13. Parlament definitívne schválil návrh zákona o pozemkových úpravách, usporiadaní pozemkového vlastníctva, pozemkových úradoch, pozemkovom fonde a o pozemkových spoločenstvách z dielne poslancov koaličnej SNS.

Táto rada je jedným z orgánov Slovenského pozemkového fondu. Poslanci navrhli zvýšiť počet jej členov. Jeden má byť zvolený na základe návrhov organizácie združujúcej mestá a obce a druhý má byť zvolený na návrh Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK).

Doteraz rada pozostávala z 11 členov. "Vzhľadom na zrýchlenie rozhodovacích procesov rady a aplikačné problémy, či už v súvislosti s uskutočňovaním jednoduchých pozemkových úprav, daňovou problematikou a nájomnými vzťahmi s využívaním poľnohospodárskej pôdy, si prax žiada, aby členom rady bol aj zástupca z organizácií združujúcich obce, ako aj zástupca SPPK," zdôvodnili poslanci.

Plénum odobrilo aj pozmeňujúci návrh z výborov, novela zákona tak začne platiť až od 1. júna tohto roka namiesto 1. mája 2019.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.