OĽaNO: Opozícia má zhodu na kandidátoch na sudcov ÚS

Na archívnej snímke poslanci NR SR vľavo Igor Matovič a vpravo Veronika Remišová (obaja OĽaNO). Foto: TASR Jakub Kotian

Bratislava 3. apríla (TASR) - Opozícia má zhodu na konkrétnych menách, ktoré má voliť pri podvečernej voľbe kandidátov na ústavných sudcov v parlamente. Oznámilo to hnutie OĽaNO. Opozícia ďalej vyzýva koalíciu k zodpovednosti pri voľbe.

"Podporíme kvalitných, morálne zdatných odborníkov. Keďže sme aktívne pristúpili k vypočúvaniu všetkých kandidátov, myslíme si, že aj v druhej voľbe si je z čoho vyberať," uviedlo hnutie.

Opozícia zdôrazňuje význam ústavného súdu a pripomína, že už je takmer dva mesiace nefunkčný. Vyzýva preto vládnu koalíciu k zodpovednosti.

"Žiadame koalíciu, aby prestala hazardovať so základnými právami všetkých ľudí. Vyzývame poslancov vládnej koalície, aby v druhej voľbe pristúpili k voľbe sudcov zodpovedne, a aby vyberali takých kandidátov, ktorí budú vždy stáť na strane práva a spravodlivosti," zdôraznilo OĽaNO.

Voliť majú poslanci podvečer, koalícia zatiaľ svoju dohodu neoznámila. Na obed sa má zísť koaličná rada, ktorá sa má dohodnúť, ako pri voľbe postupovať.

Pri prvom hlasovaní poslanci nikoho nezvolili a tak sú aktuálne na Ústavnom súde SR iba štyria sudcovia z 13. Poslanci majú zvoliť 18 kandidátov, z ktorých má prezident SR vybrať deviatich nových ústavných sudcov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.