Britskí vojaci údajne strieľali na terč s Corbynovou fotkou

Jeremy Corbyn, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Londýn 3. apríla (TASR) - Na internete sa objavilo video, na ktorom britskí vojaci v Afganistane údajne použili ako terč pri cvičných streľbách fotografiu vodcu Labouristickej strany Jeremyho Corbyna. Prípad začalo vyšetrovať britské ministerstvo obrany, informoval na svojej webovej stránke denník The Sun.

Na videu, ktoré si na internete pozrelo približne 10.000 používateľov, vidno štyroch príslušníkov 3. práporu paradesantného pluku oblečených v maskáčoch, ako v krytej strelnici v Afganistane tasia služobné zbrane. Vzápätí na videozázname zaznie streľba, ktorá však nie je v zábere kamery. Následne sa na videu objaví rozstrieľaný fotografický portrét vodcu najsilnejšej britskej opozičnej strany Jeremyho Corbyna na červenom pozadí.

"Berieme to prekliato vážne. Armáda zistí, čo je vo veci. Vyzerá to strašne. Je to obrovská hanba," uviedol pre denník The Sun nemenovaný zdroj z britského ministerstva obrany.

Spravodajská televízia Sky News uviedla, že na Corbynovej fotografii nie sú otvory po guľkách, ale len škvrny namaľované čiernou farbou.

Strelnica, na ktorej k incidentu došlo, sa využíva na výcvik tzv. anjelov strážnych, teda vojakov chrániacich príslušníkov britských ozbrojených, ktorí vedú výcvik afganských vojakov. Táto funkcia bola zavedená po tom, čo došlo k viacerým útokom zvnútra so smrteľnými následkami spáchaným príslušníkmi afganských síl.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.