V katastri Prečína horel lesný porast s rozlohou približne 2500 m2

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Prečín 5. apríla (TASR) - V katastri Prečína v okrese Považská Bystrica horeli vo štvrtok (4. 4.) lesný porast a hrabanka s rozlohou približne 2500 štvorcových metrov (m2). Pri udalosti postupne zasahovali piati príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) z Považskej Bystrice s tromi zásahovými vozidlami a dobrovoľní hasiči z Pružiny a Prečína. Informoval o tom v piatok TASR hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík.

Požiar lesného porastu a hrabanky sa nachádzal v ťažko prístupnom teréne. "Profesionálni hasiči v spolupráci s členmi dobrovoľných hasičských zborov obcí (DHZO) použili na lokalizáciu požiaru jednoduché hasiace pomôcky a genfovaky. Voda na hasenie požiaru bola na požiarisko dopravovaná kyvadlovým spôsobom prostredníctvom tzv. štvorkolky," opísal Petrík.

Po lokalizácii požiaru podľa neho hasiči zlikvidovali lokálne ohniská vnútri požiariska a následne krátko pred 13.30 h požiar zlikvidovali a požiarisko odovzdali zástupcom štátnych lesov a členom DHZO.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.