Predaj nových áut v EÚ v marci aj za celý 1. kvartál klesol

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Brusel 17. apríla (TASR)- Predaj nových áut v Európskej únii (EÚ) v 1. štvrťroku 2019 klesol medziročne o 3,3 %. Informovalo o tom v stredu Európske združenie výrobcov automobilov (ACEA).

Ide o poslednú z rady negatívnych správ z tohto sektora. Odbyt áut sa v EÚ sa znižuje už od septembra 2018. V samotnom marci tak klesol už siedmy mesiac v rade, a to o 3,9 %, uviedlo ACEA vo svojej správe.

Presnejšie, v marci sa v celej 28-člennej Únii predalo 1,72 milióna automobilov a za prvé tri mesiace roka 4,03 milióna nových áut.

Všetky hlavné trhy EÚ zaznamenali v 1. štvrťroku pokles dopytu po autách. Konkrétne, v Taliansku sa ich predaj znížil o 9,6 %, v Španielsku o 4,3 %, v Británii o 3,4 %, vo Francúzsku o 2,3 % a v Nemecku o 0,5 %.

Lídrom na trhu v EÚ bol v uplynulom štvrťroku nemecký koncern Volkswagen, ktorý sa podieľal 23,8 % na celkovom predaji nových áut. Nasledovali francúzske skupiny PSA so 16,9 % a Renault s trhovým podielom 10,3 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.