Vláda poskytne finančné stimuly ďalším trom firmám

Rokovanie 113. schôdze vlády SR v stredu 25. júna 2014 v priestoroch Úradu vlády SR na Námestí slobody v Bratislave. Na snímke predseda vlády SR Robert Fico. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 25. júna (TASR) – Firma Slovaktual, s. r. o., so sídlom v Pravenci v okrese Prievidza, dostane investičnú pomoc od štátu vo výške 2,65 milióna eur na rozšírenie výroby a zvýšenie výrobnej kapacity plastových okien existujúceho závodu. Vyplýva to z návrhu Ministerstva hospodárstva (MH) SR na poskytnutie investičnej pomoci, ktorý dnes odobrila vláda.

Investičná pomoc by mala byť podľa návrhu poskytnutá vo forme úľavy na dani z príjmu. Realizácia investície v nominálnej výške 10 miliónov eur je rozložená na obdobie rokov 2014 až 2016. V priamej súvislosti s investičným zámerom sa vytvorí 120 nových pracovných miest do konca roku 2017.

"V novej výrobnej hale, ktorú plánuje Slovaktual, s. r. o., v rámci realizácie investičného zámeru postaviť, sa budú vyrábať plastové okná pre zahraničné trhy, čím sa doplní a rozšíri sortiment súčasných výrobkov. Okrem pozitívnych efektov na obchodnú bilanciu sa rozšírením výroby a zvýšením jej objemu zvýši taktiež objem objednávok u dodávateľov. Je možné reálne očakávať, že sa to pozitívne odrazí aj na tvorbe sekundárnych pracovných miest u jednotlivých dodávateľov," uvádza rezort hospodárstva v návrhu.

Hlavnou výrobnou činnosťou spoločnosti je montáž okien, výroba plastových okien a príslušenstva, staviteľstvo a vykonávanie jednoduchých stavieb a poddodávok, výroba hliníkových okien a dverí. V súčasnosti poskytuje prácu pre približne 250 ľudí z regiónu Horná Nitra. Viac ako 50 % obchodu uskutočňuje na zahraničných trhoch, predovšetkým v Česku, Švajčiarsku, Rakúsku, Francúzsku, Nemecku či Taliansku.

Firme Hydac Electronic schválili investičnú pomoc 3,13 mil. eur

Firma Hydac Electronic, s.r.o., požiadala od štátu v súvislosti s plánovaným rozšírením výroby v Tvrdošíne poskytnutie investičnej pomoci vo forme úľavy na dani z príjmu vo výške 3,13 milióna eur. Vyplýva to z návrhu na poskytnutie investičnej pomoci, ktoré predložilo Ministerstvo hospodárstva (MH) SR a ktorý dnes na svojej schôdzi schválila vláda SR.

"Realizácia investičného zámeru v nominálnej výške 10,09 milióna eur je rozložená na obdobie rokov 2014 až 2016. V priamej súvislosti s investičným zámerom sa vytvorí 106 nových pracovných miest do konca roku 2019," spresnil rezort hospodárstva vo vládnom materiáli.

Požadovaná investičná pomoc spĺňa podľa MH SR definičné znaky investičnej pomoci, cieľom ktorej je rozšírenie výroby elektrických prístrojov (elektromagnety, senzory a ventily) pre motorové vozidlá existujúceho výrobného závodu žiadateľa.

Hydac Electronic, s.r.o., Tvrdošín vznikla v septembri 2001. Predmetom jej činnosti je najmä výroba a vývoj elektrických, elektronických, hydraulických a pneumatických komponentov. Eviduje základné imanie vo výške 66.388 eur. Jediným spoločníkom firmy je nemecká spoločnosť Hydac Electronic GmbH so sídlom v Saarbrűckene.

Materská spoločnosť žiadateľa bola založená v roku 1963 v Nemecku ako výrobca príslušenstva pre hydraulické systémy. Za 50 rokov svojej existencie sa vypracovala na skupinu, ktorá celosvetovo zamestnáva viac ako 7500 pracovníkov a má viac ako 50 pobočiek v rôznych krajinách sveta.

Firme Treves Slovakia schválili investičnú pomoc 1,48 mil. eur

Firma Treves Slovakia, s. r. o., požaduje od štátu poskytnutie investičnej pomoci vo výške približne 1,48 milióna eur, z toho 910.000 eur vo forme príspevku na vytvorenie nových pracovných miest a 573.000 eur formou dotácie na obstaraný dlhodobý hmotný majetok. Vyplýva to z návrhu Ministerstva hospodárstva (MH) SR, ktorý dnes prerokovala a schválila vláda SR.

"Realizácia investičného zámeru v nominálnej výške 3,02 milióna eur je rozložená na obdobie rokov 2014 až 2016. V priamej súvislosti s investičným zámerom sa vytvorí 116 nových pracovných miest do konca roku 2016," spresnil rezort hospodárstva vo vládnom materiáli.

Cieľom predkladaného investičného zámeru je rozšírenie existujúceho závodu žiadateľa v lokalite Kežmarok o výrobu termoizolačných a akustických komponentov pre BMW, produkciu krytov kufrového priestoru pre Jaguár a Land Rover, ako aj o výrobu opierok hlavy pre Toyotu.

Treves Slovakia, s. r. o., Veľká Lomnica, vznikla v júni 2005. Hlavnou činnosťou firmy je produkcia výrobkov z plastu, ako aj rezanie, šitie a laminácia látok na účely výroby poťahov pre automobilový priemysel. Eviduje základné imanie vo výške 829.848 eur. Jediným spoločníkom firmy je francúzska spoločnosť Treves S.A. Spoločnosť Treves Slovakia ku koncu roku 2013 zamestnávala 358 pracovníkov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.