Vojnové siroty zrejme štát odškodní

Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 27. júna (TASR) - Vojnové siroty sa zrejme dočkajú finančného odškodnenia. Parlament dnes totiž posunul do druhého čítania zákon o poskytnutí jednorazového finančného príspevku vojnovým sirotám z dielne poslancov Smeru-SD Viliama Jasaňa a Ľubomíra Petráka.

Odškodnené by mali byť podľa poslancov Smeru-SD deti tých, ktorí sa ako príslušníci československých zahraničných a spojeneckých armád, alebo ako účastníci domáceho protifašistického a protinacistického odboja v rokoch 1939-1945 zúčastnili na protifašistickom a protinacistickom boji za slobodu a demokraciu na Slovensku a následne padli či boli popravení.

"Dôvodom predloženia návrhu zákona o poskytnutí jednorazového finančného príspevku tzv. vojnovým sirotám, je zámer učiniť zadosť spravodlivosti vo vzťahu k deťom účastníkov protifašistického a protinacistického odboja," odôvodňujú predkladatelia. Priznávajú, že ich zákon bude mať v prípade schválenia negatívny vplyv na štátny rozpočet.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.