Kanada rozširuje sankčný zoznam o ďalších 14 proruských separatistov

Ottawa 12. júla (TASR) - Kanadský minister zahraničných vecí John Baird v piatok uviedol, že Kanada uvalí ekonomické sankcie a zákaz cestovania na ďalších 14 členov proruských separatistických skupín na Ukrajine. Informovala o tom agentúra Associated Press.

Medzi novými menami na sankčnom zozname namierenom proti Rusku v súvislosti s krízou na Ukrajine je aj prezident samozvanej Odeskej ľudovej republiky Valerij Vladimirovič Kaurov, ktorý vyzval ruského prezidenta Vladimira Putina na rozmiestnenie vojsk na Ukrajine.

Baird zároveň vyzval Rusko, aby na Ukrajinu prestalo posielať zbrane a militantov. Podľa Bairda by Rusko malo aj upustiť od rétoriky a propagandy namierenej proti Ukrajine.

Kanada už predtým uvalila ekonomické sankcie a zákazy cestovania na desiatky podnikateľských lídrov a spoločností blízkych Putinovi.

Zoznam sankcionovaných osôb rozšírila vo štvrtok aj Európska únia. Mená ďalších 11 osôb zasiahnutých sankciami budú zverejnené dnes v Úradnom vestníku EÚ. Podľa diplomatických zdrojov ide o separatistov ukrajinskej a ruskej národnosti, ktorým EÚ pripisuje zodpovednosť za konflikt na Ukrajine.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.