Na letisku v Los Angeles zadržali zásielku obrích afrických slimákov

Africký slimák zo zásielky zadržanej na letisku v Los Angeles. Foto: TASR/AP

Los Angeles 15. júla (TASR) - Zásielku 67 veľkých afrických slimákov zaistili pracovníci americkej colnej a pohraničnej kontroly na medzinárodnom letisku v Los Angeles. Oznámila to dnes agentúra AP s odvolaním sa na americké úrady.

Šestnásťkilogramová zásielka, adresovaná súkromnej osobe z kalifornského mesta San Dimas, dorazila z Nigérie.

Slimáky, ktoré sú v oblasti západnej Afriky obľúbenou pochúťkou, zadržali na letisku 1. júla a na druhý deň zaslali vzorku na analýzu federálnym expertom do metropoly Washington.

Zadržané africké slimáky na letisku v Los Angeles. Foto: TASR/AP

Odborníci dospeli k záveru, že ide o druh mäkkýša, ktorý je v USA zakázaný, pretože predstavuje potenciálne riziko pre poľnohospodárstvo, verejné zdravie i ekonomiku. Môže napríklad prenášať parazity nebezpečné pre ľudí alebo spôsobiť vážne škody na poľnohospodárskych plodinách.

Veľké africké ulitníky môžu dosiahnuť dĺžku až 20 centimetrov a dožiť sa desať rokov. Americké ministerstvo poľnohospodárstva po preskúmaní prípadu vydalo pokyn na ich likvidáciu spálením.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.