SDKÚ-DS sa nevzdáva, podporu pre I. Nesrovnala hľadá ďalej

Na snímke kandidát na post primátora mesta Bratislava Ivo Nesrovnal pred brífingom s novinármi na Námestí SNP v Bratislave 12. júna 2014. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 1. augusta (TASR) - Otázka postoja strany SDKÚ-DS ku komunálnym voľbám v Bratislave ostáva aj po večernom rokovaní (31.7.) mestského koordinačného výboru neuzatvorená. Kandidátom strany na primátora je stále Ivo Nesrovnal a napriek rečiam o jeho odchode chce SDKÚ-DS pre jeho kandidatúru naďalej hľadať podporu.

"Vedomí si vážnosti situácie v súvislosti s hľadaním politickej zhody a dohody na kandidátoch na primátora Bratislavy, by sme neradi uzatvárali priestor na hľadanie podpory pre nášho kandidáta Iva Nesrovnala. Preto sa mestský koordinačný výbor uzniesol na tom, že do pondelka (4.8.), resp. utorka (5.8.) sa pokúsime rozprávať s potenciálnymi partnermi o jeho podpore. Následne výsledky takéhoto snaženia vyjednávacieho tímu zhodnotíme a rozhodneme sa, ako budeme postupovať," povedal pre TASR šéf bratislavskej SDKÚ-DS Michal Luciak.

O odchode Nesrovnala z SDKÚ-DS sa začalo hovoriť po tom, ako dostal ponuku zo strany Sieť Radoslava Procházku. Ten však novinárom povedal, že Sieť sa nerozhoduje o podpore Nesrovnala v jeho kandidatúre na primátora Bratislavy podľa toho, či zostane v SDKÚ-DS, alebo nie, ale podľa kvality jeho programu a schopnosti ho presadiť. "Sieť netlačí a nebude nikdy tlačiť na niekoho, aby išiel proti svojmu presvedčeniu a robil nejaké kotrmelce. To, či Sieť v Bratislave podporí, alebo nepodporí Iva Nesrovnala, nie je podmienené jeho zotrvaním či nezotrvaním v SDKÚ-DS. Ak ho podporíme, nebude to podmienené tým, aby odišiel, bude to jeho osobné rozhodnutie. Ak ho nepodporíme, tak určite nie preto, že zostal alebo nezostal v SDKÚ-DS," deklaroval Procházka.

Stredopravé strany sa v Bratislave pokúšajú o koalíciu na poslancov, ale pri otázke, kto zabojuje v ich farbách o post primátora hlavného mesta, nemajú jednotný názor. SDKÚ-DS zatiaľ presadzuje Iva Nesrovnala, KDH podporuje Milana Kňažka. SaS si zase Kňažkovu podporu nevie predstaviť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.