Ceny ropy v závere obchodného týždňa klesli

New York 2. augusta (TASR) - Ceny ropy v závere tohto obchodného týždňa klesli na najnižšiu úroveň za niekoľko mesiacov. Môže za to nadbytok komodity na trhoch na oboch stranách Atlantiku a v dôsledku toho slabý dopyt. Tieto dva faktory prevážili aj obavy z ďalšej eskalácie napätia na Ukrajine, na Blízkom východe a na Severe Afriky. Informovala o tom agentúra Reuters.

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v septembri uzavrel v piatok (1.8.) obchodovanie pri cene 97,88 USD (73,07 eura), ktorá bola o 29 centov nižšia ako v predchádzajúci deň a najnižšia od 6. februára 2014. Za celý týždeň zlacnela WTI o 4,5 %.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v septembri klesla v piatok o 1,18 USD na 104,84 USD za barel a dosiahla tak najnižšiu úroveň od 2. apríla. A od piatka 25. júna do 1. augusta sa cena ropnej zmesi Brent znížila o 3,3 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.