Hospodárske noviny: Podnikateľ Soták je opäť v hre o štátnu zákazku

Foto: Logo HN

Bratislava 2. septembra (TASR) - Slovenský podnikateľ Vladimír Soták je späť v hre o veľkú zákazku v Turecku v hodnote 35 miliónov eur. Verejnú súťaž na výrobu hlavní do zbraní sa podarilo firme vyhrať už pred šiestimi rokmi. Stopla ju však kríza.

"Verejnú súťaž na dodávku kovacieho súboru, ktorá bude vyrábať veľké hlavne do zbraní, vyhlásia opäť v septembri. Vzhľadom na to, že sme už raz tender vyhrali, budeme sa snažiť, aby oslovili práve našu dcéru TS Plzeň," povedal pre HOSPODÁRSKE NOVINY Miroslav Šabart, generálny riaditeľ českej akciovej spoločnosti Žďas zo Žďáru nad Sázavou. Táto spoločnosť patrí do skupiny Železiarne Podbrezová, ktorej väčšinovým majiteľom je Soták. Na linke, ktorú chce vyrobiť firma, sa budú vyrábať 12-15 metrové hlavne. "Firiem, ktoré dokážu takéto vyrobiť, je v Európe len zopár," zhodnotil Ľudovít Černák, exprezident Združenia bezpečnostného priemyslu, ktorý dnes stojí na čele strojárskeho Sitno Holdingu. Viac informácií uverejnil denník na titulnej strane v článku s názvom "Soták chce biznis v Turecku".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.