Zamestnanci JE Fukušima zažalujú jej prevádzkovateľa

Tokio 2. septembra (TASR) - Štyria zamestnanci poškodenej jadrovej elektrárne Fukušima podajú žalobu na jej prevádzkovateľa - elektrárenskú spoločnosť TEPCO - a ďalších a budú požadovať zaplatenie 90 miliónov jenov (865.000 dolárov) za vystavenie nebezpečenstvu. Napísali o tom dnes japonské noviny Fukušima Minjú.

Dvaja z uvedenej štvorice stále pracujú v atómovej elektrárni vo Fukušime, ktorú v roku 2011 poškodilo zemetrasenie a prívalové vlny cunami, v dôsledku čoho došlo k topeniu sa jadra, a naďalej čelia nebezpečným podmienkam, cituje z denníka agentúra DPA.

Bude to prvá žaloba podaná súčasnými zamestnancami kvôli pracovným podmienkam, citovali noviny ich právnika Cugua Hirotu.

Jeden zo zamestnancov povedal televízii NHK, že sa so svojimi obavami zdráhal vystúpiť verejne, lebo sa obával, aby nestratil prácu. Cítil však, že podanie žaloby umožní ďalším, aby prehovorili.

Uviedol, že v dôsledku vystavenia radiácii sa bojí o svoje zdravie.

Hovorca TEPCO povedal, že spoločnosť nijakú písomnú sťažnosť nedostala a podrobnosti žaloby nepozná.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.