Rusí idú meniť vojenskú stratégiu, cítia sa byť ohrození NATO

Prezident Vladimir Putin sleduje vojenské manévre. Foto: TASR/AP

Moskva 2. septembra (TASR) - Hrozby, ktoré pre Rusko vznikajú v súvislosti so situáciou na Ukrajine a rozširovaním NATO vo východnej Európe, budú kľúčovými faktormi pri prehodnocovaní vojenskej stratégie Moskvy. Uviedol to dnes zástupca predsedu Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Michail Popov.

"Skutočnosť, že vojenská infraštruktúra členských štátov NATO sa približuje k našim hraniciam, a to aj prostredníctvom rozširovania, si zachová svoje miesto ako jedna z vonkajších hrozieb pre Ruskú federáciu," povedal Popov v rozhovore pre ruskú tlačovú agentúru RIA Novosti.

Popov spomenul plány USA v oblasti protiraketovej obrany a situáciu na Ukrajine ako ďalšie hrozby pre bezpečnosť Ruska, informovala agentúra Reuters.

"Spojené štáty chcú významne posilniť vojenský kontingent NATO v pobaltských štátoch. Plánujú umiestniť ťažkú výzbroj a vojenské zariadenie vrátane tankov a obrnených transportérov, v Estónsku, pri ruských hraniciach," povedal Popov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.