Za onanovanie v kríkoch bude Bratislavčan pykať prácou

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 11. septembra (TASR) - Petra Z., ktorý v pondelok (8. 9.) onanoval v kríkoch na bratislavskej Bajkalskej ulici, odsúdil Okresný súd Bratislava II na stohodinový trest povinnej práce.

Obvinený bol uznaný za vinného z prečinu výtržníctva podľa paragrafu 364 odseku 1 písmena e Trestného zákona a bol mu uložený spomínaný trest povinnej práce na sto hodín. Rozhodnutie je právoplatné. TASR o tom informoval hovorca Krajského súdu v Bratislave (KS) Pavol Adamčiak.

Pôvodne 48-ročnému Petrovi Z. hrozili tri roky väzenia. Do verdiktu súdu sa Bratislavčan nachádzal v cele policajného zaistenia.

"Poverený príslušník ho obvinil z prečinu výtržníctva. Vec sa realizovala v tzv. „super rýchlom konaní," informovala v utorok 9. septembra bratislavská krajská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová.

Orgány činné v trestnom konaní, ak ide o spáchanie prečinu s hornou hranicou, ktorá neprevyšuje tri roky, zadržanú alebo podozrivú osobu odovzdajú najneskôr do 48 hodín od zadržania súdu s tým, že zároveň je na súd podaná obžaloba spolu s celým spisovým materiálom k veci. Toto upravuje ustanovenie paragrafu 204 Trestného poriadku.

Pozor na svedkov

Sexuálne radovánky na verejnosti môžu dostať previnilcov do vážnych problémov. Na možné právne riziká upozorňuje v Poradni Webmagazínu advokátka Jana Martinková z advokátskej kancelárie Advocatus Martinková s.r.o.

Sex na verejnosti môže byť posudzovaný jednak ako priestupok proti verejnému poriadku, ale aj ako trestný čin výtržníctva, záleží od stupňa závažnosti. Priestupok proti verejnému poriadku nastane okrem iného aj vtedy, ak niekto vzbudí verejné pohoršenie. To sa môže stať, ak svojím správaním porušuje zásady morálky, etiky a spolunažívania medzi ľuďmi a tým vyvolá u ostatných vážne morálne odsúdenie, pohoršenie. Za priestupok môže byť udelená pokuta do sto eur. Ak sa však naplní skutková podstata trestného činu výtržníctva (§ 364 Trestného zákona), hrozí postihnutému trestné stíhanie a možný trest odňatia slobody až na tri roky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.