Slovensko i Rakúsko majú menšie dodávky plynu z Ruska

Foto: TASR/AP

Viedeň 12. septembra (TASR) - Rakúsko vo štvrtok oznámilo pokles dodávok zemného plynu z Ruska o 15 percent.

Z Moskvy prišlo vysvetlenie, že dopĺňajú zásobníky plynu, informoval rakúsky energetický regulačný úrad E-Control, na ktorý sa odvolala agentúra APA.

Podľa agentúry DPA sa Rakúsko stalo po Poľsku a Slovensku treťou krajinou, ktorá oznámila pokles dodávok ruského plynu.

Ruská energetická spoločnosť Gazprom obmedzenie dodávok plynu do Poľska cez Bielorusko popiera. Tvrdí, že do Poľska stále prúdi cez túto vetvu 23 miliónov metrov kubických (m3) plynu denne.

SPP dnes opäť registruje pokles objemu dodávok plynu približne o 10 %

Slovenský plynárenský priemysel (SPP), a. s., dnes opäť registruje mierne znížené dodávky zemného plynu približne o 10 %. Informoval o tom hovorca SPP Peter Bednár.

"Naša spoločnosť aj naďalej garantuje plynulé a kontinuálne dodávky plynu pre všetkých našich zákazníkov bez obmedzenia a zároveň pokračujeme v napĺňaní podzemných zásobníkov," zdôraznil.

Slovenský plynárenský priemysel, a. s., nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku, poskytuje dodávky energií a s nimi spojené služby v SR aj na medzinárodných trhoch.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.