V Zemplínskom múzeu v Michalovciach po roku opäť strašilo

Snímka je z IX. Zemplínskeho festivalu duchov a strašidiel, ktorý organizovalo OZ Priatelia múzy v Zemplínskom múzeu v Michalovciach 12.septembra 2014. Foto: TASR/Roman Hanc

Michalovce 12. septembra (TASR) – Duchovia a ďalšie strašidlá si dali dnes po roku opäť zraz v kaštieli Zemplínskeho múzea v Michalovciach. Už deviaty ročník obľúbeného zemplínskeho festivalu týchto nadprirodzených bytostí prilákal početných najmä detských návštevníkov.

"Strašidlá sa radi vracajú do tohto kaštieľa, pretože sa im tu veľmi dobre straší, je tu veľa príjemných detí, ktoré sa dá vystrašiť, aj veľa dospelákov, ktorí sa radi boja," priblížila pre TASR Valéria Štundová, jedna z organizátoriek z Občianskeho združenia Priatelia múzy.

Duchovia sa predviedli

Medzi strašidlami, ktoré po kaštieli sprevádzali návštevníkov, boli tradične rôzne čarodejnice, nymfy, duchovia, oživené mŕtvoly, či čertice. Novinkou bola vyhladnutá ľudožrútia rodinka pravekých ľudí. "Máme tu aj dve čarodejnice, ktorých dnešný bozk má čarovnú moc. Ak si niekto niečo veľmi, ale veľmi želá a dostane na čelo bozk od čarodejnice, do roka sa mu to splní," vysvetlila organizátorka.

Zemplínsky festival duchov a strašidiel organizuje každoročne na jeseň Zemplínske múzeum v Michalovciach a OZ Priatelia múzy. Deti čakali rôzne atrakcie ako maľovanie strašidielok na tvár, či výroba strašidelných masiek. Podujatie začalo o 17.00 h, posledný vstup do kaštieľa bol o 20.00 h.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.