Americký postup v Iraku stabilitu nezabezpečí

Ahmet Davutoglu Foto: TASR/AP

Istanbul 13. septembra (TASR) - Turecký premiér Ahmet Davutoglu v piatok povedal, že americký postup v Iraku, kde militanti z organizácie Islamský štát (IS) zaznamenali veľké územné zisky, je nevyhnutný, ale sám osebe nebude dostatočný. Informovala o tom agentúra Reuters.

V televíznom rozhovore, ktorý odvysielala naživo spoločnosť Kanal 24, Davutoglu na otázku, či sú súčasné kroky Spojených štátov dostatočné, odpovedal: "Sú nevyhnutné, avšak nie dostatočné na zabezpečenie poriadku, teda na dosiahnutie politickej stability."

Z obáv o osud 49 zamestnancov tureckého generálneho konzulátu v irackom Mósule, ktorých od júna zadržiavajú islamisti, Turecko nepodpísalo vyhlásenie o príspevku k boju medzinárodnej koalície pod vedením USA proti extrémistom z IS.

Pripravenosť prispieť svojím dielom k boju medzinárodnej koalície proti džihádistom z Islamského štátu vyjadrilo v spoločnej deklarácii prijatej vo štvrtok na záver krízovej konferencie v saudskoarabskej Džidde desať arabských štátov, ktorými sú Saudská Arábia, Bahrajn, Egypt, Irak, Jordánsko, Katar, Kuvajt, Libanon, Omán a Spojené arabské emiráty.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.