Porotcov na súd s bostonským atentátnikom budú vyberať z 2000 ľudí

Bombový útočník z Bostonského maratónu Džochar Carnajev Foto: TASR/AP

Boston 13. septembra (TASR) - Zástupcovia obžaloby a obhajoby v pripravovanom procese s Džocharom Carnajevom, jedným z páchateľov bombového útoku počas Bostonského maratónu v roku 2013, sa zhodli, že kvôli výberu členov súdnej poroty si budú musieť predvolať približne 2000 ľudí. Informovala o tom agentúra AP.

Za účelom výberu 12 členov poroty a šiestich náhradníkov požiadali právnici oboch strán súd, aby približne šesť týždňov pred začiatkom pojednávania stanoveným na 3. novembra zaslal predvolania zhruba 2000 potenciálnym porotcom.

Obe strany následne zúžia výber na 800 kandidátov, ktorých požiadajú o vyplnenie porotcovských dotazníkov. V ďalšom kole sa zoznam zredukuje na 70 mien.

Pri bombovom útoku z 15. apríla 2013, ku ktorému došlo v cieľovej rovinke Bostonského maratónu prišli o život traja ľudia a ďalších 264 utrpelo zranenia.

Džochar Carnajev čelí 30 bodom obžaloby vrátane použitia zbrane hromadného ničenia. V prípade usvedčenia mu hrozí trest smrti. Druhý z atentátnikov, Džocharov brat Tamerlan, zahynul pri prestrelke s políciou niekoľko dní po útoku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.