A.DANKO: SNS má výhrady ku krokom vlády, ktoré zaťažia živnostníkov

Andrej Danko Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 13. septembra (TASR) - Slovenská národná strana (SNS) má vážne výhrady k pripravovaným krokom vlády, ktoré podľa nej zaťažia živnostníkov. "SNS sa dôrazne prihovára za ochranu živnostníkov a za možnosť zjednodušiť im život a podnikanie," vyhlásil predseda SNS Andrej Danko.

Podľa plánov vlády sa má v budúcom roku podľa neho opäť zvýšiť odvodové a neskôr aj daňové zaťaženie živnostníkov. "Začiatkom budúceho roka sa má zmeniť výpočet vymeriavacieho základu na zdravotné poistenie, v polovici roka príde zmena v sociálnom poistení, čím vzrastú živnostníkom odvody o niekoľko desiatok eur mesačne," uvádza Danko. Dodáva, že sa zmenší aj rozsah daňových výdavkov na majetok, ktorý má údajne charakter osobnej potreby.

"Po niekoľkých podobných krokoch to budú najtvrdšie opatrenia a SNS sa obáva, že nie posledné. SNS dlhodobo upozorňuje na to, že namiesto toho, aby vláda preukazovala živnostníkom úctu, pretože vytvárajú hodnoty, ich degraduje a likviduje," vyhlásil Danko.

SNS podľa neho niekoľkokrát zdôraznila, že v rozvoji podnikateľského prostredia môže mať zvyšovanie daní a odvodov práve opačný efekt, než s akým sa ráta a dôsledkom býva aj viac čiernej práce.

"Pre zlepšenie situácie živnostníkov a malých podnikateľov je potrebné práve znížiť daňové a odvodové zaťaženie, vytvoriť stabilnú legislatívu a zjednodušiť administratívu a tiež zlepšiť vymožiteľnosť práva," zdôrazňuje predseda SNS. "Je neprípustné, aby na jednej strane vláda plytvala verejnými prostriedkami, nešetrila na vlastnej strane, a na strane druhej konsolidovala verejné financie neustálym zvyšovaním zaťaženia podnikateľov i občanov," uzatvára.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.