V Pakistane odklonili toky riek, aby zachránili mestá pred záplavami

Foto: TASR/AP

Islamabad 13. septembra (TASR) - Armádni špecialisti vyhodili do vzduchu hrádze v strednom Pakistane, aby odklonili toky rozvodnených riek a zachránili mestá od povodní, pri ktorých v Pakistane a v himalájskom Kašmíre zahynulo takmer 500 ľudí. Oznámili to dnes miestne úrady.

Nálože na hrádzach okolo rozvodnenej rieky Čanáb odpálili v noci na dnes, keď povodňová vlna dosiahla šesťmiliónové mesto Multan v provincii Pandžáb, informovala agentúra AP.

Pakistanská armáda dnes uviedla, že jej jednotky pokračujú v evakuáciách a zhadzovaní potravinovej pomoci ľuďom, ktorých voda odrezala od sveta. Armádnymi vrtuľníkmi a člnmi prepravujú obyvateľov do bezpečia od 3. septembra, odkedy Pakistan a Kašmír postihli záplavy vyvolané monzúnovými dažďami.

V Pakistane a v pakistanskej časti rozdeleného Kašmíru dosiaľ evidujú 274 obetí na životoch. Ďalších 200 ľudí zahynulo v indickej časti Kašmíru. Kríza postihla vyše dva milióny obyvateľov regiónu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.