Na Filipínach zabíjal tajfún Kalmaegi, o strechu pripravil 8000 ľudí

Muž sa brodí povodňou, ktorú spôsobil tajfún Kalmaegi na Filipínach Foto: TASR/AP

Manila 15. septembra (TASR) - Troch ľudí zabil a takmer 8000 ďalších osôb pripravil o strechu nad hlavou tajfún Kalmaegi, ktorý sa cez víkend prehnal severnými Filipínami.

Píše o tom agentúra DPA na základe údajov poskytnutých filipínskym krízovým centrom pomoci pri živelných pohromách.

V dôsledku vyčíňania tropickej búrky bola v nedeľu zrušená viac než desiatka plavieb výletných lodí a takmer 50 letov na vnútroštátnych linkách. Tajfún prerušil elektrickú energiu v ôsmich provinciách na severe Filipín.

Kalmaegi - s rýchlosťou vetra vo svojom centre okolo 120 kilometrov za hodinu a nárazovými vetrami 150 km/h - sa pohybuje smerom k Juhočínskemu moru a Filipíny by mal opustiť v priebehu noci na utorok.

Školy zostali zatvorené v hlavnom meste Manila i v severných provinciách.

V sobotu večer sa na rozbúrenom mori pri pobreží východofilipínskej provincie Leyte potopil trajekt, pričom zomreli traja ľudia. Ďalších 113 ľudí, ktorí sa nachádzali na palube tejto lode smerujúcej do mesta Surigao na severe ostrovných Filipín, sa záchranárom podarilo zachrániť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.