Deutsche Post DHL začne tento týždeň skúšobne doručovať lieky dronom

Na ilustračnej snímke dron. Foto: TASR/AP

Berlín 24. septembra (TASR) - Nemecká poštová a zásielková spoločnosť Deutsche Post DHL oznámila, že tento týždeň začne s testovaním dronov, ktoré budú doručovať lieky do lekárne na jednom z ostrovov v Severnom mori. Informovala o tom agentúra AP.

Presnejšie, dron "DHL Paketkopter 2.0" bude od piatku 26. septembra denne doručovať zásielky liekov s maximálnou hmotnosťou 1,2 kilogramu na nemecký ostrov Juist.

Ostrov má približne 1500 obyvateľov. Jeho spojenie s pevninou zabezpečuje trajekt, ktorý premáva raz denne, a príležitostne aj malé lietadlo, v závislosti od počasia.

DHL spresnila, že bude monitorovať každý let dronu na ostrov vzdialený 12 kilometrov od pevniny. Dron je odolný voči vode, snehu aj prachu a riadi ho autopilot. Počas skúšobných letov bude doručovať lieky na ostrov bez zvýšenia poplatkov za túto službu.

Spoločnosť zatiaľ nemá v pláne oficiálne spustiť pravidelné doručovanie zásielok na ostrov s pomocou dronov, chce len otestovať, ako dokážu fungovať v náročných poveternostných podmienkach.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.